CB10KB15R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CB10KB15R0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 15 OHM 10% 10W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.890" L x 0.374" W (48.00mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 Ohms
Series CB
Power (Watts) 10W