CB15JB50R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CB15JB50R0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 50 OHM 5% 15W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 Ohms
Series CB
Power (Watts) 15W