CB1A-SM-12V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
CB1A-SM-12V
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.4W
Switching Voltage 14VDC - Nom
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 117 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 103 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series CB
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC