CB2012T100KV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
CB2012T100KV
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 300MA 910MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 190mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 910mOhm Max
Inductance 10 µH
Series CB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz