CB2012T2R2MV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
CB2012T2R2MV
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 620MA 299MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 410mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 620 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 299mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series CB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz