CB2518T221M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
CB2518T221M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
1007 (2518 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 220UH 180MA 4.5OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 50mA
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1007 (2518 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.5Ohm Max
Inductance 220 µH
Series CB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5MHz