CB5JB270R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CB5JB270R
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 270 OHM 5% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.866" L x 0.374" W (22.00mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 Ohms
Series CB
Power (Watts) 5W