Zuhause / Fuses / CB61F20A-TR1
minImg
CB61F20A-TR1
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
CB61F20A-TR1
Beschreibung:
FUSE BOARD MOUNT 20A 72VDC 2SMD
Auf Lager : 7265
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 210
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0023 Ohms
Color -
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 20 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 500A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Product Status Active
Series CB61F
Voltage Rating - DC 72 V