CB7JB16R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CB7JB16R0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 16 OHM 5% 7W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.374" Square x 1.378" L (9.50mm x 35.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 16 Ohms
Series CB
Power (Watts) 7W