CBC2016T150M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
CBC2016T150M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0806 (2016 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 300MA 1.56OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.56Ohm Max
Inductance 15 µH
Series CB, C Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 28MHz