CBC24W7M10Z0S
Positronic
Produkt-Nr.:
CBC24W7M10Z0S
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 24POS CRIMP
Auf Lager : 4
Shell Material, Finish Stainless Steel, Passivated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C