CBC24W7S10G0S
Positronic
Produkt-Nr.:
CBC24W7S10G0S
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 24POS CRIMP
Auf Lager : 7
Shell Material, Finish Stainless Steel, Passivated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C