CBC24W7S10HE30/AA
Positronic
Produkt-Nr.:
CBC24W7S10HE30/AA
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 24POS CRIMP
Auf Lager : 9
Shell Material, Finish Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C