CBC3225T102KR8
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
CBC3225T102KR8
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
1210
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 100MA 13 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 75 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16.9Ohm Max
Inductance 1 mH
Series CB, C Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.6MHz