CBS1004815-R
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
CBS1004815-R
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Paket:
Half Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 101W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 6.7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CBS (100W)
Power (Watts) 101 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 88%