CBS2004812
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
CBS2004812
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 16.7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CBS (200W)
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 88%