CBS2004848-RF2
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
CBS2004848-RF2
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Paket:
Half Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 48V 202W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.44" L x 2.34" W x 1.04" H (62.0mm x 59.5mm x 26.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 4.2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CBS (200W)
Power (Watts) 202 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 88%