CBS4504824-T
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
CBS4504824-T
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 456W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 19A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 38V
Series CBS (450W)
Power (Watts) 456 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 90%