CC12M20A
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
CC12M20A
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 20A 600VAC/300VDC
Auf Lager : 3002
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 48.6
Applications Motor Protection
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.002 Ohms
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 20A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 20kA DC
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Series CC12M
Voltage Rating - DC 300 VDC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage Rating - AC 600 VAC