CC45SL3AD820JYNN
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CC45SL3AD820JYNN
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 82PF 1KV SL RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CC45
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 82 pF