CC65SD12
Carlo Gavazzi Inc.
Produkt-Nr.:
CC65SD12
Hersteller:
Carlo Gavazzi Inc.
Beschreibung:
RLY CONT 3P 12V DC 2NO/2NC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -5°C ~ 60°C
Coil Power -
Switching Voltage 690VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 65 A
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Coil Resistance -
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series CC
Operate Time 65 ms
Contact Material -
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Coil Voltage 12VDC
Release Time 19 ms
Must Operate Voltage 8.4 VDC