CCD-209B821KK52
Trigon Components
Produkt-Nr.:
CCD-209B821KK52
Hersteller:
Trigon Components
Beschreibung:
CAP CER 820PF 250V Y5P RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series CCD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Trigon Components
Capacitance 820 pF