CCF0.50TB100
Techflex
Produkt-Nr.:
CCF0.50TB100
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
EXPAND SLEEVE 1/2"X100' BLK/WHT
Auf Lager : 16
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Black, White
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL VW-1
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Clean Cut® FR
Type Sleeve
Length 100' (30.48m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.500" (12.70mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant, Fray Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.750" (19.05mm)
Wall Thickness 0.024" (0.61mm)