CCH87-S10-D0
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
CCH87-S10-D0
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CBL CLAMP P-TYPE BLACK FASTENER
Benutzer handbuch
Color Black
Panel Hole Size 0.203" (5.16mm)
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Fastener
Material Flammability Rating UL94 V-2
Product Status Active
Type Attributes -
Screw Size #10 (M5)
Series -
Type Clamp, P-Type
Panel Thickness -
Length -
Mfr Panduit Corp
Height -
Features Weather Resistant
Bundle Center to Mounting Center 0.840" (21.34mm)
Package Bulk
Width 0.500" (12.70mm)
Material Thickness 0.050" (1.27mm)
Adhesive -
Opening Size 0.870" (22.10mm)