CCR268RKB
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
CCR268RKB
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 68 OHM 10% 2W AXIAL
Auf Lager : 2708
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)
Temperature Coefficient ±1300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series CCR, CGS
Power (Watts) 2W