CD050M101F10PE50V00A
Suscon
Produkt-Nr.:
CD050M101F10PE50V00A
Hersteller:
Suscon
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Auf Lager : 500
Ext-Preis
  • 10
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 140 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series CD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 350 mA @ 100 kHz
Mfr Suscon
Capacitance 100 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 340 mOhms