CD10ED390JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CD10ED390JO3
Beschreibung:
CAP MICA 39PF 5% 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.339" (8.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Product Status Active
Series CD10
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 39 pF