CD10FD111GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CD10FD111GO3
Beschreibung:
CAP MICA 110PF 2% 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.382" L x 0.201" W (9.70mm x 5.10mm)
Product Status Active
Series CD10
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 110 pF