CD17CD120JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CD17CD120JO3F
Beschreibung:
CAP MICA 12PF 5% 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Product Status Active
Series CD17
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 12 pF