CD17FC621JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CD17FC621JO3F
Beschreibung:
CAP MICA 620PF 5% 300V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.382" (9.70mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.461" L x 0.209" W (11.70mm x 5.30mm)
Product Status Active
Series CD17
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 620 pF