CD17FD471JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CD17FD471JO3
Beschreibung:
CAP MICA 470PF 5% 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" L x 0.220" W (11.90mm x 5.60mm)
Product Status Active
Series CD17
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 pF