Zuhause / TVS Diodes / CD214B-T150CALF
minImg
CD214B-T150CALF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CD214B-T150CALF
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
SMB (DO-214AA)
Beschreibung:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V