CD4CD120JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CD4CD120JO3F
Beschreibung:
CAP MICA 12PF 5% 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Product Status Active
Series CD4
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 12 pF