CD5FC121JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CD5FC121JO3F
Beschreibung:
CAP MICA 120PF 5% 300V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.189" W (6.90mm x 4.80mm)
Product Status Active
Series CD5
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 120 pF