CD5FC910GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CD5FC910GO3
Beschreibung:
CAP MICA 91PF 2% 300V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.169" W (6.90mm x 4.30mm)
Product Status Active
Series CD5
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 91 pF