CDB-24D-5B-1H
R-K Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
CDB-24D-5B-1H
Beschreibung:
RELAY TIME DELAY 1HR 10A 120V
Benutzer handbuch
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In
Delay Time 36 Sec ~ 1 Hr
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series -
Function Interval
Voltage - Supply 24VDC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC