Zuhause / Fixed Inductors / CDEP125MENP-0R3NC
minImg
CDEP125MENP-0R3NC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDEP125MENP-0R3NC
Beschreibung:
FIXED IND 300NH 21A 1.2 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 40A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 21 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2mOhm Max
Inductance 300 nH