CDLC101K2R7SR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CDLC101K2R7SR
Beschreibung:
CAP 100F -5% +10% 2.7V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.2mOhm
Series CDLC
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 F