CDQC40G1W
ChromeLED
Produkt-Nr.:
CDQC40G1W
Hersteller:
ChromeLED
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 0.40" QUAD GREEN 12
Benutzer handbuch
Color Green
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.630" H x 1.590" W x 0.276" D (16.00mm x 40.40mm x 7.00mm)
Millicandela Rating 9mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 65mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 12-DIP
Number of Characters 4
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V