CDR02BX472BKWSAJ
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
CDR02BX472BKWSAJ
Hersteller:
Vishay Vitramon
Beschreibung:
CAP CER 4700PF 100V BX 1805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient BX
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR02
Package / Case 1805 (4512 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 4700 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)