CDR03BX223BKUS
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
CDR03BX223BKUS
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.022UF 100V BX 1808
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient BX
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR03
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.022 µF
Features -
Failure Rate S (0.001%)