Zuhause / Fixed Inductors / CDR10D48MNNP-2R4NC
minImg
CDR10D48MNNP-2R4NC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDR10D48MNNP-2R4NC
Beschreibung:
FIXED IND 2.4UH 9.6A 12.5MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 11.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 9.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12.5mOhm Max
Inductance 2.4 µH