CDR35BX474AKUMAB
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
CDR35BX474AKUMAB
Hersteller:
Vishay Vitramon
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 50V BX 1825
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient BX
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR35
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.47 µF
Features -
Failure Rate M (1%)