Zuhause / Fixed Inductors / CDR6D23MNNP-7R2NC
minImg
CDR6D23MNNP-7R2NC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDR6D23MNNP-7R2NC
Beschreibung:
FIXED IND 7.2UH 1.7A 72.5MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 72.5mOhm Max
Inductance 7.2 µH