Zuhause / Fixed Inductors / CDR6D28MNNP-2R0NC
minImg
CDR6D28MNNP-2R0NC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDR6D28MNNP-2R0NC
Beschreibung:
FIXED IND 2UH 2.9A 37.5 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 4.75A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 37.5mOhm Max
Inductance 2 µH