Zuhause / Fixed Inductors / CDR7D28MNNP-471NC
minImg
CDR7D28MNNP-471NC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDR7D28MNNP-471NC
Beschreibung:
FIXED IND 470UH 280MA 2.652 OHM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.652Ohm Max
Inductance 470 µH