Zuhause / Fixed Inductors / CDRH10D68RT125NP-100PC
minImg
CDRH10D68RT125NP-100PC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDRH10D68RT125NP-100PC
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 4.4A 21.4MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 4.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21.4mOhm Max
Inductance 10 µH