CDRH129HF-122MC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDRH129HF-122MC
Beschreibung:
FIXED IND 1.2MH 790MA 1.33OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 790 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.33Ohm Max
Inductance 1.2 mH