Zuhause / Fixed Inductors / CDRH2D09CNP-2R4NC
minImg
CDRH2D09CNP-2R4NC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDRH2D09CNP-2R4NC
Beschreibung:
FIXED IND 2.4UH 1.1A 119MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 580mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 119mOhm Max
Inductance 2.4 µH