Zuhause / Fixed Inductors / CDRH2D16LDNP-270NC
minImg
CDRH2D16LDNP-270NC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDRH2D16LDNP-270NC
Beschreibung:
FIXED IND 27UH 530MA 466MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 260mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 530 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 466mOhm Max
Inductance 27 µH